leftleftright
Login:
Heslo:

Kde bude ročník 2011

Dějištěm 7. ročníku bitvy Trója bude hradiště Curia Vitkov poblíž Liberce.
Rekonstrukce osídlení z 12. století nám poslouží jako kulisa opevnění, boje budou tedy probíhat na reálných hradbách, reálných věžích a branách. Navíc zde máme k dispozici lepší zázemí.

Hradiště je zde: mapa.
Bližší informace o tom, co je Curia Vitkov, najdete na stránkách projektu http://curiavitkov.cz/

Jak na Curii autem

Většina obyvatel této republiky se musí nejprve dostat do Chrastavy, z ní pokračovat do Vítkova. Chrastava je po loňských povodních rozkopaná, výhodné je vzít první sjezd do Chrastavy a nechat se navést cedulemi z náměstí doprava a pak vlevo dost ošklivou jednosměrkou. Ve Vítkově projedete celou vesnici až za ceduli konec Vítkova (ano, vesnice je dlouhá jak týden před výplatou). Za konec Vítkova sledujete odbočky vpravo. První ignorujete, zavede vás jen do dvora statku. Druhá je vaše, je u ní i šipka na hradiště. Vyjedete kopec, nahoře je vpravo sjezd na polní cestu k hradišti.

Obyvatelé frýdlanstkého výběžku uhnou na Vítkov na Albrechtičáku, před začátkem Vítkova odbočí doleva.

Jak na Curii hromadnou dopravou

Do Vítkova jezdí autobus 540070 a končí u cedule konec Vítkova, tedy uspokojivě blízko hradiště, v idosu to je zastávka "Chrastava,Horní Vítkov,vozovna". Jezdí z Liberce přes Chrastavu ve všední dny, poslední odjíždí v 18:30 z libereckého autobusového nádraží. V neděli bus jede až v pět a jenom do Chrastavy. Na druhou stranu, do Chrastavy je to 6 kilometrů z kopce. Cestou nahoru jsou tyto kilometry daleko delší, stihněte tedy radši autobus.

Pokud nestíháte rozumný autobus na Vítkov, napište organizátorům, jsou schopní se s vámi domluvit na odvozu z Chrastavy či ze zastávky "Frýdlant,Albrechtice,odb."