leftleftright
Login:
Heslo:

O brýlích

Text je zaměřen výrazně proti brýlím. Organizátoři jsou si přesto vědomi toho, že je nenosíte z tupohlavé domýšlivosti a snahy nás dožrat.

Proč ne

Brýle nejsou historicky odůvodnitelným kusem, který bychom mohli použít. Navíc jsou krajně nevhodné do bitvy, kde je povolováno navalování štítem (ano, u nás je).
Nemusíte-li je nezbytně mít, určitě si je neberte. Nepřátelé jsou dostatečně vzrostlí, abyste je rozpoznali od běžného porostu. Pokud nosíte brýle kvůli image, vykašlete se na ně rovnou.

Jestli na nich opravdu trváte, zkuste se ještě pozastavit nad...

Čočky

Pokud jste ještě nezkoušeli, utíkejte vyzkoušet. Lepší náhradu brýlí (kromě operace) nenajdete.
Nemůžete nosit čočky? Hmm, a tu informaci máte mladší roku/dvou? Protože pokrok v této oblasti je rychlý, zkuste si zaktualizovat informace. A pokud jde jen o nepohodlí, ozkoušejte nějaké ultramoderní extrakomfortní čočky v kombinaci s očními kapkami, uvidíte, že je to jiné kafe.

Když už tedy musí ty brýle opravdu být...

Může se stát, že jste opravdu ten případ, kdy jiné řešení nepřichází v úvahu. Pak prosím zkuste udělat maximum pro své bezpečí a kvalitu svého kostýmu. Určitě si pořiďte helmu (ty korintské jsou obvzlášť krycí a obvzlášť vhodné), ověřte, že můžete dostat náraz do hlavy či do obličeje bez úhony.
A pro brýle se držte následujícího: v žádném případě nesmí mít tmavá skla nebo výrazné obroučky. I zatmavovací brýle působí nevhodně.

Děkujeme, že se držíte našich doporučení.