leftleftright
Login:
Heslo:

Jak vyrobit sobě chitón z jednoho kusu

Chitón je univerzální oblek pro ženy i muže a je vhodný pro všechny příležitosti.

Následující návod ukáže, jak si zhotovit chitón z jednoho kusu látky. Je možné tvořit chitón i ze dvou kusů látky, pak ovšem budete muset udělat o jeden šev více (tedy celkem dva).

Vezměte obdélníkový kus látky. Délka látky bude nejspíš to, jak dlouhý chcete chitón. Pro ženy, dívky, (Vyblize) a mudrce je vhodný dlouhý chitón, pro bojovníky, sportovce a jiné fyzicky aktivní osoby je chitón kratší. Naše modelka zvolila chitón velmi krátký, vy budete chtít nejspíš až po kolena. Navíc až chitón vykasáte, půjde ještě kousek výš. Uvidíme, co to udělá s modelkou... Šíře látky závisí na vašich tělesných proporcích. Například může být vhodná délka rozpažíte-li ruce, změříte vzdálenost mezi svými lokty a vynásobíte dvěmi. Širší chitón pak můžete o to více řasit, užší už spíše ani neobléknete.

Obdélníkový kus látky

Vyzkoušejte na sobě látku přehnutou napůl. Nesmí být napláclá na vás, jinak nebudete mít kam dát ruce.

Přehněte látku

A teď přijde ten jediný dlouhý šev - sešijte celou boční stranu. Vznikne vám roura...

Sešijte boční stranu

Chitón je nyní už hotový, zbývá ho jen naaranžovat na tělo. Vlezte tedy do roury, chci říci do chitónu.

Vlezte do roury

Na ramenou - ovšem dostatečně daleko, aby vám chitón sednul okolo krku - sepněte chitón sponami či jehlicemi (či dobře schovanými sicherhajskami) nebo jej sešijte několika stehy. Máte-li dost širokou poddajnou látku, můžete si chitón na ramenou i svázat. Naše modelka zvolila variantu "sešít jedním stehem".

Na ramenou sešijte nebo přidejte sponu.

Převázejte chitón v pase, trochu si jej také podkasejte, ať je pohodlnější. Urovnejte si řasení, aby bylo kolem pasu rozloženo rovnoměrně.

Převažte v pase

Paže spustit... A jste hotoví. Tedy ještě potřebujete určitě porovnat pár záhybů, aby se vám váš chitón pěkně řasil, kde má. Ale pak už je opravdu hotovo.

Hotovo

Naše modelka nebyla spokojena s prostým sešitím chitónu na ramenou, protože však na její velikost není na trhu moc spon, zvýraznila si spojení aspoň barevně. To je kráska, co?

Přidáme spony

Tak to je opravdu konec.

Odkaz na návod: Jak vyrobit sobě chitón ze dvou kusů látky