leftleftright
Login:
Heslo:

Jak vyrobit sobě chitón ze dvou kusů látky

Chitón je univerzální oblek pro ženy i muže a je vhodný pro všechny příležitosti.

Oproti chitónu z jednoho kusu látky, jej upínáme jinak na ramena, je vhodnější na širší ramena, ale konečný výsledek stejně nejvíce závisí na tom, jak jej na sobě naaranžujete.

Vezměte 2 obdélníkové kusy látky. Délka látky bude nejspíš to, jak dlouhý chcete chitón (ženy, dívky, knězové delší; bojovníci kratší, klidně i nad kolena). Šíře látky závisí na vašich tělesných proporcích. Je potřeba, aby každý z kusů pokryl vaši přední (jeden) a zadní (druhý) polokouli a ještě kus přečuhoval, abyste jej mohli řasit.

2 obdélníkové kusy látky

Vyzkoušejte na sobě, jestli oba kusy dobře pokrývají vaše polokoule.

Přirovnejte si k sobě oba kusy

Sešijte obě boční strany až po místa, kde chcete, aby vám koukaly ruce. Tedy sešijte boční strany ne-až-nahoru, ale asi 30 cm pod vršek.

Sešijte boční strany

Chitón je nyní už hotový, zbývá ho jen naaranžovat na tělo. Vlezte tedy do chitónu.

Vlezte do roury

Chitón ještě nedrží na ramenou. Naši modelku jsme neprve převázali v pase, vy to můžete udělat až po uchycení chitónu na ramenou.

Převažte v pase

Chitón je možné na ramenou přichytit například jehlicemi nebo výraznými sponami. Je jen na vás, kolik látky do spony či jehlice uchytíte, jen se u toho neuškrťte, myslete na to, že aranžovaný oblek je oblekem pohodlným.

Na ramenou přichytněte sponami

Jiný (a také velmi efektivní) způsob uvázání může být normální zavázání cípů do uzlu.

Na ramenou zavažte cípy do uzle

Nakonec se ještě přesvěčte, že vám nikde nic neodstává, pěkně rovnoměrně se nařaste, namažte svaly olivovým olejem a jste Řekové jako vyšití.

Odkaz na návod: Jak vyrobit sobě chitón z jednoho kusu látky